II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich

Już niedługo, bo w dniach 13-15 lipca odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich!

Razem z Teatrem Wolandejskim, Parlamentem Studentów RP i Samorządem Studentów UW, zapraszamy wszystkich do Teatru Collegium Nobilium, gdzie zmierzy się ze sobą 10 studenckich grup teatralnych z całej Polski. Festiwal to także debata oraz spotkania w klubie festiwalowym Bratnia Szatnia.

Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny! Wystarczy zarezerwować bezpłatne wejściówki :)

Po co? – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu. Druga edycja ma za zadanie przybliżyć widzom powody, dla których w Polsce wciąż działają grupy teatrów studenckich. Każdy z zakwalifikowanych zespołów, oprócz prezentacji spektakli, wypowie się na temat swoich przemyśleń i potrzeb związanych z działalnością teatralną w postaci opisu powstawania prezentowanego projektu. Hasło drugiej edycji jest też pytaniem o przyszłość kultury teatru amatorskiego w Polsce i potrzebę obcowania z takim teatrem – najprawdopodobniej całkowicie różną od tej, którą widz odczuwa w stosunku do teatru zawodowego.

Z dumą informujemy, że organizowany przez nas Festiwal otrzymał honorowy patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie OFTS, w tym – program Festiwalu.

Nie zapomnij polubić OFTS na Facebooku!