Odpłatność za drugi kierunek studiów – stanowisko PSRP i MNiSW

PSRPW ostatnim czasie zrobiło się głośno o luce w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, która daje możliwość studentom podjąć drugi kierunek studiów w roku akademickim 2012/2013 bez opłat przewidzianych w ustawie. Parlament Studentów RP wystosował w tej sprawie Pismo do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej. Ministerstwo Nauki przychyliło się do tej interpretacji, potwierdzając tym samym, że studenci, którzy zostaną przyjęci na studia (czyli otrzymają decyzję uczelni o przyjęciu na studia) w roku akademickim 2011/2012, nie ponoszą opłat w całym toku studiów.

Więcej szczegółów na stronie Parlamentu Studentów. Warto również przeczytać stanowisko Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.