Konkurs – PRASKIE QUADRIENNALE

W czerwcu 2015 roku odbędzie się w Pradze kolejne Praskie Quadriennale – Prague Quadrennial of Performance Design and Space, wystawa poświęcona projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych. Przygotowanie polskiej prezentacji jest programem rządowym realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Praskie Quadriennale jest największym scenograficznym wydarzeniem wystawienniczym na świecie, które odbywa się od 1967 roku co cztery lata w Pradze. Wystawa prezentuje szerokie spektrum praktyk scenograficznych – od scenografii scenicznej przez projektowanie kostiumów, światła i dźwięku, po nowe praktyki, takie jak site-specific art, scenografia stosowana, miejski performance, kostium jako performance i wiele innych.

W ramach przygotowań polskiej ekspozycji Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza Konkursu na koncepcję i realizację prezentacji w sekcji studenckiej. Do Konkursu zgłaszać można projekty przygotowane przez studentów szkół wyższych, w szczególności takich kierunków jak: scenografia, architektura, sztuki wizualne, teatrologia.

Preferowane będą projekty przygotowane przez zespoły złożone ze studentów różnych kierunków i/lub różnych uczelni wyższych, a także takie, które będą podejmować dialog międzyuczelniany i interdyscyplinarny w zakresie szeroko rozumianego projektowania przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2014 r.
Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na PQ’15.
Dodatkowo Autor/Autorzy otrzymają nagrodę o łącznej wartości 15 tysięcy złotych.

Dodatkowe informacje oraz szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie Instytutu Teatralnego.